FGSURF.org - Federación Galega de Surf e Bodyboard

Resultados e Ranking do Circuito Galego junior 2015






Coa celebración da 4ª proba do circuito galego infantil e xuvenil desta ultima fin de semana damos por finalizado o circuito galego junior de este ano 2015

As novidades mais destacadas de este ano foron a inclusión do live score (puntuacións online), engadir as categorías de bodyboard sub18 e sub 16 (anteriormente competían nas probas open de bodyboard) e a inclusión da categoría sub12 mixto



Este ano tamen intentamos incluir a retransmisión en vídeo, ainda que xa o fixemos en varias probas, queremos seguir intentando melloralo para o circuito do ano 2016





O circuito de este ano 2015 formárono 4 probas, abaixo podedes pinchar no enlace e poder leer as cronicas de cada proba


1. Praia de a lazanda (pincha para ver a crónica)

2. Praia de Patos (pincha para ver a crónica)

3. Praia das Furnas (pincha para ver a crónica)

4. Praia de Razo (pincha para ver a crónica)

     

Ademáis aquí tendes unha ligazón onde poder ver os vídeos das probas do circuito de este ano



Lista Reproducción Vídeos Circuito Galego 2015



Sen mais demora pasamos ós resultados desta temporada 2015:



Surf sub 12 Mixto



CAMPION

Alejo Ferreiro (Prado Surf Club)



Posición Nombre APELLIDO Club P. Lanzada Pts. Lanzada P. Patos Pts. Patos P. Furnas Pts. Furnas P. Razo Pts. Razo TOTAL
1 Alejo FERREIRO Prado Surf Club 1 1000 1 1000 1 1000 5 610 3000
2 Paul Antoine BONEIL Prado Surf Club 7 555 9 500 2 860 2 860 2275
3 Antón SAN ILDEFONSO Prado Surf Club 4 670 13 450 3 730 5 610 2010
4 Nicolas IGLESIAS La Vieja Escuela 2 860 4 670 13 450 13 450 1980
5 Alvaro IGLESIAS La Vieja Escuela 3 730 3 730 9 500 9 500 1960



Surf sub 14 Masculino



CAMPION

Enrique Conde (La Vieja Escuela)



Posición Nombre APELLIDO Club P. Lanzada Pts. Lanzada P. Patos Pts. Patos P. Furnas Pts. Furnas P. Razo Pts. Razo TOTAL
1 Enrique CONDE La Vieja Escuela 1 1000 5 610 - - 1 1000 2610
2 Pablo GORGOJO Prado Surf Club 3 730 3 730 1 1000 2 860 2590
3 Guillermo DÍEZ Patos Surf Club 4 670 2 860 4 670 - - 2200
4 Miguel REY Prado Surf Club 2 860 5 610 5 610 5 610 2080
5 Pedro SUAREZ Patos Surf Club 5 610 4 670 7 555 4 670 1950



Surf sub 14 Feminino



CAMPIONA

Marta Bujan (The Camp Doniños)



Posición Nombre APELLIDO Club P. Lanzada Pts. Lanzada P. Patos Pts. Patos P. Furnas Pts. Furnas P. Razo Pts. Razo TOTAL
1 Marta BUJÁN The Camp Doniños 1 1000 2 860 3 730 3 730 2590
2 Lola BERMÚDEZ La Vieja Escuela 3 730 7 555 2 860 2 860 2450
3 Uxía MISA Patos Surf Club 2 860 3 730 5 610 5 610 2200
4 Carlota CARAMELO La Vieja Escuela 5 610 4 670 - - 7 555 1835
5 Claudia ARUFE Patos Surf Club 5 610 10 488 4 670 10 488 1768



Surf sub 16 Masculino



CAMPION

Saul Carrera (Prado Surf Club)



Posición Nombre APELLIDO Club P. Lanzada Pts. Lanzada P. Patos Pts. Patos P. Furnas Pts. Furnas P. Razo Pts. Razo TOTAL
1 Saúl CARRERA Prado Surf Club 1 1000 9 500 2 860 9 500 2360
2 Borja MALVAR Prado Surf Club



1 1000 1 1000 2000
3 Enrique CONDE La Vieja Escuela 5 610 13 450 - - 2 860 1920
4 Miguel REY Prado Surf Club 4 670 9 500 4 670 9 500 1840
4 Isabel GUNDIN The Camp Doniños 3 730 - - 9 500 5 610 1840



Surf sub 16 e Sub 18 Feminino



CAMPIONA

Isabel Gundin (The Camp Doniños)



surf sub 16

Posición Nombre APELLIDO Club P. Lanzada Pts. Lanzada P. Patos Pts. Patos P. Furnas Pts. Furnas P. Razo Pts. Razo TOTAL
1 Isabel GUNDIN The Camp Doniños 1 1000 1 1000 1 1000 1 1000 3000
2 Mónica PINTOS The Camp Doniños 3 730 9 500 2 860 2 860 2450
3 Celia LUZ Riders - - 3 730 3 730 3 730 2190
4 Marta DIAS-SILVA Patos Surf Club 4 670 7 555 5 610 5 610 1890
5 Carla MOSQUERA - 2 860 2 860



1720


surf sub 18

Posición Nombre APELLIDO Club P. Lanzada Pts. Lanzada P. Patos Pts. Patos P. Furnas Pts. Furnas P. Razo Pts. Razo TOTAL
1 Isabel GUNDIN The Camp Doniños 1 1000 1 1000 1 1000 2 860 3000
2 Cristina IGLESIAS Prado Surf Club 3 730 2 860 - - 1 1000 2590
3 Alba RODRIGUEZ Patos Surf Club 2 860 3 730 - - 5 610 2200
4 Mónica PINTOS The Camp Doniños 5 610 4 670 3 730 3 730 2130
5 Marta GÓMEZ Prado Surf Club 5 610 5 610 5 610 7 555 1830



Surf sub 18 Masculino



CAMPION

Alvaro Frojan (Oceano Surf Club)



Posición Nombre APELLIDO Club P. Lanzada Pts. Lanzada P. Patos Pts. Patos P. Furnas Pts. Furnas P. Razo Pts. Razo TOTAL
1 Álvaro FROJÁN Océanos Surf Club 1 1000 3 730 5 610 1 1000 2730
2 Juan FERNANDEZ Prado Surf Club 2 860 4 670 1 1000 3 730 2590
3 Leo Zambrano Patos Surf Club 4 670 2 860 3 730 2 860 2450
4 Ignacio GUISASOLA Riders

1 1000 2 860

1860
5 Saúl CARRERA Prado Surf Club 5 610 7 555 4 670 7 555 1835



Body sub 16 Masculino



CAMPION

Alfonso Argibay (Patos Surf Club)



Posición Nombre APELLIDO Club P. Lanzada Pts. Lanzada P. Patos Pts. Patos P. Furnas Pts. Furnas P. Razo Pts. Razo TOTAL
1 Alfonso ARGIBAY Patos Surf Club 1 1000 1 1000 1 1000 1 1000 3000
2 Bruno MARTÍN The Camp Doniños 2 860 2 860 - - 3 730 2450
3 Andrés MIRANDA The Camp Doniños 3 730 3 730 2 860 4 670 2320
4 Raul VILA Patos Surf Club 4 670 4 670 3 730 2 860 2260
5 Iago BERTALO Océano Surf Club - - 5 610 4 670 5 610 1890



Body sub 18 Feminino



CAMPIONA

Marta Suarez (Patos Surf Club)




Posición Nombre APELLIDO Club P. Lanzada Pts. Lanzada P. Patos Pts. Patos P. Furnas Pts. Furnas P. Razo Pts. Razo TOTAL
1 Marta SUÁREZ Patos Surf Club

1 1000



1000
2 Lucía GUTIERREZ Patos Surf Club

2 860



860
3 Marta SILVEIRA Patos Surf Club

3 730



730
4 Rocío GONZÁLEZ Patos Surf Club

4 670



670
5 Paula GÓMEZ Patos Surf Club

5 610



610


Body sub 16 Masculino



CAMPION

Juan Sande (Valdo Surf School)



Posición Nombre APELLIDO Club P. Lanzada Pts. Lanzada P. Patos Pts. Patos P. Furnas Pts. Furnas P. Razo Pts. Razo TOTAL
1 Juan SANDE Valdo Surf School 1 1000 1 1000 - - 2 860 2860
2 Alvaro GOLPE - 2 860 7 555 1 1000 3 730 2590
3 Bruno MARTÍN The Camp Doniños 3 730 3 730 - - 1 1000 2460
4 Carlos MEGINO Patos Surf Club 4 670 2 860 2 860 4 670 2390
5 Alfonso ARGIBAY Patos Surf Club - - 4 670 3 730 5 610 2010


Podedes consultar os rankings completos na seguinte ligazon


Ranking Circuito Galego 2015



Esto foi todo por este ano. Felicitar os campions e animar o resto de participantes a seguir entrenando e disfrutando do surfing

Tamen dar as grazas a todos os nosos patrocinadores, xa que sin eles esto todo non seria posible


Ya Te Comeré, TSP (The Surfeiros Piratas), O’Neill, Machete Company, 3sesenta, Pure & Company, Foam, Snappers Surf, Misión Surf Shop, Dunes, New Wave, Oxígeno Surf Shop, as Surf Shop, Novalvos, Kannion, Zorlak, coge3, Xunta de Galicia, Deporte Galego e en especial a ABANCA



Recodarvos a todos que tamen podedes seguirnos nas redes sociais Facebook, Instagram e Twitter



Cursos & Formación

 
 







      

        

Empresas Amigas

Info de Contacto:

Federación Galega de Surf e Bodyboard

Rúa Fotógrafo Luís Ksado, 17 - oficina nº 17
Telf. +34 986 239095

36209 VIGO (Pontevedra)

Email: info@fgsurf.org


horario atencion:

Martes: 09:00 - 13:00

Mercores e xoves: 16:30 - 20:30 

Venres: 10:00 - 14:00


You are here