FGSURF.org - Federación Galega de Surf e Bodyboard

CRONICA DO CAMPIONATO GALEGO 2015


CRONICA DO CAMPIONATO GALEGO 2015



A pasada fin de semana na Praia de Pantin (Concello de Valdoviño) celebrouse o Campionato Galego de surf, longboard, Sup e bodyboard individual e por clubes, con éxito de participación, xa que contábamos con máis de 210 inscritos repartidos en todalas categorías.



Comezamos o campionato o venres 11 a unha da tarde cunhas moi boas ondas que rondaban en ocasions o metro e medio, perfectas para que as categorías longboard feminino, surf sub 18 feminino, surf sub 16 masc e surf sub16 femenino, onde podemos observar como medraron os surfistas das diferentes categorías, estes foron os resultados :



Surf sub16 masc

1 Saul Carrera

2 Pablo Fernandez

3 Borja Malvar

4 David Pita-Romero



Surf sub 16 Femenino

1 Marta Bujan

2 Olga Carpio

3 Monica Pintos

4 Marta Dias-Silva



Surf sub18 Femenino

1 Isabel Gundin

2 Monica Pintos

3 Cristina Iglesias

4 Marta Gomez

5 Maylis Boneil


 


Longboard feminino

1 Marta Berenguer

2 Bea Berenguer

3 Maria Lafuente

4 Rocio Peral



 O sábado amenceu con menos vento, e con unhas ondas que rondaban tamen o metro e medio, nestas condicions a dirección de competición decidiu reforzar a seguridade coa presenza de técnicos na auga usando licras verdes, desta maneira quedaba garantida a seguridade do evento que xa contaba con dous socorristas nas instalacions da Fgs.

Neste dia puidemos ver os mais pequenos en acción, sorprendendo o plublico asistente pola sua valentía.

Os resultados son os seguintes :


Longboard senior

1 Jesus Busto

2 Nestor Martinez

3 Lois Rodriguez

4 Diego Miguez



SUP senior

1 Guille Carracedo

2 Yago Rodriguez

3 Marcos Almon

4 Javier Valeiras



 Surf sub12

1 Anton Ildefonso

2 Jorge Suarez

3 Alejo Ferreiro

4 Nicolas Iglesias


 Surf sub14 fem

1 Martina Alvarez

2 Marta Burjan

3 Lola Bermudez

4 Carlota Barreras


 

Surf sub14 masc

1 Pablo Gorgojo

2 Quique Conde

3 Miguel Rey

4 Alejo Ferreiro



O domingo os partes fallaron, e o mar nos deu ondas fortes pero que non pasaba do metro e medio. Foi o dia estrela, onde o gran nivel dos surfistas seguido dos comentarios como speaker de Vicente Irisarri e Iago, fixeron que as finales fosen espectaculates.

Os resultados foron os seguintes :


Surf Open

1 Manual Garcia

2 Eric Rebiere

3 Antonio Castro

4 Rafa Dopico



Surf Master

1 Eric Rebiere

2 Dereck Rey

3 Pablo Romero

4 Ramón Varela



Surf Feminino

1 Isabel Gundin

2 Paula Paz

3 Cristina Iglesias

4 Marta Gomez



Surf sub 18

1 Borja Malvar

2 Carlos Vazquez

3 Alvaro Forjan

4 Pedro Manso


Bodyboard Senior

1 Nicolas Nieto

2 Brais Gonzalez

3 Jorge Miniño

4 Juan Sande



Bodyboard sub 18

1 Juan sande

2 Fernando Couto

3 Alvaro Golpe

4 Alfonso Pouso


  

Agradecer a todos os competidores pola sua presenza, como o apoio recibido polo Concello de Valdoviño e tamen os nosos patrocinadores como son Abanca, The Surfeiros Piratas, Ya te Comere entre outros, Asi como o agradecemento o Pantin Classic pola infraestructura e a Vicente Irisarri por brindarnos a oportunidade de escoitalo como speaker.

Grazas a todos.



CRONICA DO CAMPIONATO GALEGO 2015

A pasada fin de semana na Praia de Pantin (Concello de Valdoviño) celebrouse o Campionato Galego de surf , longboard, Sup e bodyboard individual e por clubes , con éxito de participación , xa que contábamos con máis de 210 inscritos repartidos en todalas categorías .

https://scontent-mad1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/12006345_1029425477078147_7707175989891128040_n.jpg?oh=dc4552867c1108d9e3d1493e6dfa7bee&oe=569AE9E8

Comezamos o campionato o venres 11 a unha da tarde cunhas moi boas ondas que rondaban en ocasions o metro e medio , perfectas para que as categorías longboard feminino , surf sub 18 feminino , surf sub 16 masc  e surf sub16 femenino , onde podemos observar como medraron os surfistas das diferentes categorías , estes foron os resultados :

Surf sub16 masc

1 Saul Carrera

2 Pablo Fernandez

3 Borja Malvar

4 David Pita-Romero

Surf sub 16 Femenino

1 Marta Bujan

2 Olga Carpio

3 Monica Pintos

4 Marta Dias-Silva

Surf sub18 Femenino

1 Isabel Gundin

2 Monica Pintos

3 Cristina Iglesias

4 Marta Gomez

5 Maylis Boneil

Longboard feminino

1 Marta Berenguer

2 Bea Berenguer

3 Maria Lafuente

4 Rocio Peral

https://scontent-mad1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/12003354_792975974158046_6818305506010136619_n.jpg?oh=e46eeacf0c458dbee568e26352a64d10&oe=569E835D

 

O sábado amenceu con menos vento , e cunas ondas que rondaban tamen o metro e medio , nestas condicions  a dirección de competición decidiu reforzar a seguridade coa presenza de técnicos na auga usando licras verdes , desta maneira quedaba carantida a seguridande do evento que xa contaba con dous socorristas nas instalacions da Fgs .

Neste dia puidemos ver os mais pequenos en acción , sorprendendo o plublico asistente pola sua valentía . Os resultados son os seguintes :

 

Longboard senior

1 Jesus Busto

2 Nestor Martinez

3 Lois Rodriguez

4 Diego Miguez

SUP senior

1 Guille Carracedo

2 Yago Rodriguez

3 Marcos Almon

4 Javier Valeiras

Surf sub12

1 Anton Ildefonso

2 Jorge Suarez

3 Alejo Ferreiro

4 Nicolas Iglesias

 

Surf sub14 ,fem

1 Martina Alvarez

2 Marta Burjan

3 Lola Bermudez

4 Carlota Barreras

Surf sub14 masc

1 Pablo Gorgojo

2 Quique Conde

3 Miguel Rey

4 Alejo Ferreiro

O domingo os partes fallaron, e o mar nos deu ondas fortes pero que non pasaba do metro e medio . Foi o dia estrela , onde o gran nivel dos surfistas seguido dos comentarios como speaker de Vicente Irisarri e Iago  , fixeron que as finales fosen espectaculates .

Os resultados foron os seguintes :

 

Surf Open

1 Manual Garcia

2 Eric Rebiere

3 Antonio Castro

4 Rafa Dopico

Surf Master

1 Eric Rebiere

2 Dereck Rey

3 Pablo Romero

4 Ramón Varela

Surf Feminino

1 Isabel Gundin

2 Paula Paz

3 Cristina Iglesias

4 Marta Gomez

Surf sub 18

1 Borja Malvar

2 Carlos Vazquez

3 Alvaro Forjan

4 Pedro Manso

 

 

 

Bodyboard Senior

1 Nicolas Nieto

2 Brais Gonzalez

3 Jorge Miniño

4 Juan Sande

Bodyboard sub 18

1 Juan sande

2 Fernando Couto

3 Alvaro Golpe

4 Alfonso Pouso

 

Agradecer a todoloscompetidores pola sua presenza ,  como o apoio recibido polo Con cello de Valdoviño e tamen os nosos patrocinadores como son Abanca , The Surfeiros Piratas , Ya te Comere entre outros , Asi como o agradecemento o Pantin Clasicc pola infrastructura e a Vicente Irisarri por brindarnos a oportunidade de escoitalo como speaker.

Grazas a todos .

CRONICA DO CAMPIONATO GALEGO 2015

A pasada fin de semana na Praia de Pantin (Concello de Valdoviño) celebrouse o Campionato Galego de surf , longboard, Sup e bodyboard individual e por clubes , con éxito de participación , xa que contábamos con máis de 210 inscritos repartidos en todalas categorías .


Comezamos o campionato o venres 11 a unha da tarde cunhas moi boas ondas que rondaban en ocasions o metro e medio , perfectas para que as categorías longboard feminino , surf sub 18 feminino , surf sub 16 masc  e surf sub16 femenino , onde podemos observar como medraron os surfistas das diferentes categorías , estes foron os resultados :


Surf sub16 masc

1 Saul Carrera

2 Pablo Fernandez

3 Borja Malvar

4 David Pita-Romero


Surf sub 16 Femenino

1 Marta Bujan

2 Olga Carpio

3 Monica Pintos

4 Marta Dias-Silva


Surf sub18 Femenino

1 Isabel Gundin

2 Monica Pintos

3 Cristina Iglesias

4 Marta Gomez

5 Maylis Boneil


Longboard feminino

1 Marta Berenguer

2 Bea Berenguer

3 Maria Lafuente

4 Rocio Peral



O sábado amenceu con menos vento , e cunas ondas que rondaban tamen o metro e medio , nestas condicions  a dirección de competición decidiu reforzar a seguridade coa presenza de técnicos na auga usando licras verdes , desta maneira quedaba carantida a seguridande do evento que xa contaba con dous socorristas nas instalacions da Fgs .

Neste dia puidemos ver os mais pequenos en acción , sorprendendo o plublico asistente pola sua valentía . Os resultados son os seguintes :


Longboard senior

1 Jesus Busto

2 Nestor Martinez

3 Lois Rodriguez

4 Diego Miguez


SUP senior

1 Guille Carracedo

2 Yago Rodriguez

3 Marcos Almon

4 Javier Valeiras


Surf sub12

1 Anton Ildefonso

2 Jorge Suarez

3 Alejo Ferreiro

4 Nicolas Iglesias


Surf sub14 ,fem

1 Martina Alvarez

2 Marta Burjan

3 Lola Bermudez

4 Carlota Barreras


Surf sub14 masc

1 Pablo Gorgojo

2 Quique Conde

3 Miguel Rey

4 Alejo Ferreiro


O domingo os partes fallaron, e o mar nos deu ondas fortes pero que non pasaba do metro e medio . Foi o dia estrela , onde o gran nivel dos surfistas seguido dos comentarios como speaker de Vicente Irisarri e Iago  , fixeron que as finales fosen espectaculates .

Os resultados foron os seguintes :


Surf Open

1 Manual Garcia

2 Eric Rebiere

3 Antonio Castro

4 Rafa Dopico


Surf Master

1 Eric Rebiere

2 Dereck Rey

3 Pablo Romero

4 Ramón Varela


Surf Feminino

1 Isabel Gundin

2 Paula Paz

3 Cristina Iglesias

4 Marta Gomez


Surf sub 18

1 Borja Malvar

2 Carlos Vazquez

3 Alvaro Forjan

4 Pedro Manso




Bodyboard Senior

1 Nicolas Nieto

2 Brais Gonzalez

3 Jorge Miniño

4 Juan Sande


Bodyboard sub 18

1 Juan sande

2 Fernando Couto

3 Alvaro Golpe

4 Alfonso Pouso



Agradecer a todoloscompetidores pola sua presenza ,  como o apoio recibido polo Con cello de Valdoviño e tamen os nosos patrocinadores como son Abanca , The Surfeiros Piratas , Ya te Comere entre outros , Asi como o agradecemento o Pantin Clasicc pola infrastructura e a Vicente Irisarri por brindarnos a oportunidade de escoitalo como speaker.

Grazas a todos .

Cursos & Formación

 
 







      

        

Empresas Amigas

Info de Contacto:

Federación Galega de Surf e Bodyboard

Rúa Fotógrafo Luís Ksado, 17 - oficina nº 17
Telf. +34 986 239095

36209 VIGO (Pontevedra)

Email: info@fgsurf.org


horario atencion:

Martes: 09:00 - 13:00

Mercores e xoves: 16:30 - 20:30 

Venres: 10:00 - 14:00


You are here